Kiedy powinno się wymienić olej w samochodzie

Łatwe zdobywanie wiedzy

Marzec 29, 2018 Motoryzacja

Kierowcy wiedzą coraz mniej na temat posiadanych przez nich samochodów. Coraz częściej auta stają się po prostu środkami transportu z punktu A do punktu B. Nie ma się więc co dziwić, że na forach i w internecie często padają pytania dotyczące codziennego użytkowania samochodów.

Sytuacje wymagające wymiany oleju

wymiana oleju w kielcachIstnieje kilka zasad, którymi można się kierować by uprościć sobie życie z samochodem. Przede wszystkim olej powinno się wymieniać co 15 000 kilometrów. Jeśli samochodem jeździmy rzadko, powinniśmy przyjąć nieco inne kryterium. Olej nie tylko zużywa się wraz z przejechanymi kilometrami, ale również starzeje się z upływem czasu. Jeśli auto od roku jeździ na niezmienianym oleju, to czas najwyższy się tym zająć. W tych przypadkach sprawdzamy po prostu co nastąpi szybciej – przejechanie określonej liczby kilometrów, czy też rok od ostatniej wymiany. W Kielcach jest sporo punktów, w których można to zrobić naprawdę tanim kosztem. Innym przypadkiem, w którym koniecznie trzeba zainteresować się stanem oleju jest sytuacja, w której zapala nam się kontrolka informująca o niskim stanie oleju. Do tego warto jest regularnie podnosić maskę i sprawdzać, czy oleju nie ubywa. Prawda jest taka, że wymiana oleju w Kielcach potrafi kosztować tak niewiele, że wielu kierowców zwyczajnie nie odczuwa takiego wydatku. Dla silnika jest to jednak zbawienie. Zbyt długa jazda na tym samym, nie wymienianym oleju może doprowadzić do poważnych problemów i konieczności naprawy silnika oraz skrzyni biegów.

Posiadając jakikolwiek samochód powinniśmy być przygotowani na regularne wymiany oleju. Są różne wydatki, których można uniknąć, ale jeśli będziemy starali się unikać wymieniania oleju, na pewno nie wyjdziemy na tym dobrze. Jest to po prostu ochrona przed większymi wydatkami.