Istotne elementy aranżacji okien

Łatwe zdobywanie wiedzy

Kwiecień 11, 2018 Dom i wnętrze

 

Firany stanowią jeden z najpiękniejszych elementów dekoracyjnych naszych salonów i sypialni. Może to niektórych dziwić, ale dawniej firany wcale nie spełniały funkcji ozdobnych. Służyły głównie ochronie przed owadami, a także broniły prywatności mieszkańców. Obecnie szeroka dostępność rodzajów, wzorów oraz tkanin sprawia, że mogą nie tylko zapewniać intymność, ale również dopełniać aranżację pomieszczeń.

Oferta sklepów z różnorodnymi firanami

sklep z firanamiW dzisiejszych czasach dostępność firan jest tak szeroka, że z pewnością większość z nas znajdzie idealne modele, które w piękny sposób uzupełnią aranżację naszych wnętrz. Każdy, dobry sklep z firanami posiada bardzo rozbudowaną ofertę. Znajdziemy w niej firanki koronkowe oraz żakardowe, które w zależności od stopnia przejrzystości są w stanie rozpraszać nawet najbardziej intensywne światło słoneczne. Delikatne, cienkie muśliny oraz woale sprawiają, że pomieszczenia są pełne blasku i przyjemnego ciepła. Dodatkowo w sklepach znajdziemy firany z woalu kreszowanego, czyli gniecionego, które nie wymagają prasowania. Równie piękne efekty wizualne dają firanki ze zwiewnej organtyny i organzy. Dla osób, które nie mają czasu na częste pranie i prasowanie, najlepsze rozwiązanie będą stanowiły produkty z przejrzystej markizety. Jest to tkanina, która charakteryzuje się odpornością na zabrudzenia oraz gniecenie, a przy tym układa się niezwykle atrakcyjnie.

W sklepach znajdziemy firany, które obok tkanin, różnią się też wzorami. Stąd też możemy wybierać pomiędzy modelami pełnymi motywów florystycznych, kształtów geometrycznych, wzorów folkowych oraz przeróżnych abstrakcyjnych esów-floresów. Nie możemy również pomijać firan do zadań specjalnych, czyli produktów dziecięcych, pełnych kolorów i postaci z bajek.